HARMADSZOR NYERTÜK MEG A KAPUVÁRI KIRÁLY KUPA CSAPATVERSENYÉT!

2017.12.03.

8 sakkozó gyerekkel tudtunk elmenni a Kapuvári Király Kupára.

Az előző két kapuvári versenyt mi nyertük sok egyéni éremmel.

Most a dobogóra kerülés is bravúr lett volna, mivel sok jó sakkozónk itthon maradt.
Aztán elindult a 9 fordulós verseny, és számomra is hihetetlen volt a szereplésünk.
A KENYÓ ZSÓFIA, TÓTH LILI, UDVARI TAMÁS és BÖSZÖRMÉNYI GERGŐ alkotta négyesünk minden elismerést megérdemel. Nagyon motiváltak voltak, és fantasztikusan küzdöttek, így az utolsó forduló előtt az élen álltunk.
A rivális mosonmagyaróvári csapat mind a négy tagja nyert a végén, de mi hoztuk azt a 2,5 pontot, ami az aranyéremhez és a kupához kellett. Udvari Tamás 23 másodperccel a gondolkozási ideje lejárta előtt, nagy izgalmak közepette adta be azt a mattot, ami a végső győzelmünket eredményezte.
Kenyó Zsófia élete versenyét játszva, veretlen maradt, de Tóth Lili és Böszörményi Gergő is magabiztosan szerezte a pontokat.
Csapatszinten 7-szer pluszban végeztünk, és csak kétszer szereztünk két pontot a 9 forduló alatt.

A KAPUVÁRI KIRÁLY KUPA SAKKVERSENYEN EGYÉNIBEN 4 ÉRMET SZEREZTÜNK!
A kapuvári verseny egyéni korcsoportjaiban a nyolc nagykátai gyerek összesen 4 érmet szerzett.
TÓTH FANNI és KENYÓ ZSÓFIA aranyérmes lett korcsoportjában.
TÓTH LILI ezüstérmes, míg BÖSZÖRMÉNYI GERGŐ bronzérmes az erős mezőnyben.
Olajos Anna, Udvari Tamás és Jandó Anna 4.helye is gyönyörű eredmény.
Kenyó Zsófia 6 győzelemmel és 3 döntetlennel hozta le a 9 meccsét, a fiúkat is megelőzve veretlen maradt. Nagyon összeszedetten és koncentráltan játszott, szem előtt tartva, hogy a csapatversenyben is nagyon fontos az eredménye.
Tóth Fanni jó játékkal lett aranyérmes és kupagyőztes a 7 évesek korcsoportjában, szépen fejlődik az utóbbi időben.
Tóth Lili nagyot küzdött és csak óraleeséssel veszített egy partit. Udvari Tamás és Olajos Anna éppen csak lemaradt a dobogóról, de minden elismerésem az övék.
A szadai sakkversenyen is szerepelt 3 sakkozónk. Közülük TURBUCZ TÍMEA ezüstérmes lett, míg Kiss Levente és Ferenczi Attila 4. helyezett.