SZARVAS NÓRA MEGYEI DIÁKOLIMPIAI BAJNOK!

2018.01.18.

A Pest megyei sakk diákolimpián a 8 és a 10 évesek korcsoportjának döntőjét rendezték meg szombaton Aszódon.

Tóth Lili mint országos bajnok selejtező nélkül a miskolci döntő résztvevője.
A 8 éves lányok korcsoportjában SZARVAS NÓRA gyönyörű játékkal, 100 %-os teljesítménnyel lett megyei bajnok. Ez elképesztő eredmény 10 hónap sakkozás után. OLAJOS ANNA a 3. helyen végzett, így bronzérmes. NÉMETH LAURA pedig nagy meglepetésre 4. helyezett lett.
A 10 éves lányoknál KENYÓ ZSÓFIA ezüstérmet szerzett. Óriási gratuláció az újabb országos döntős helyéhez, idén is ott lesz Miskolcon.
A 8 éves fiúknál 45 induló volt. HERNÁDI ÁLMOS minden dicséretet megérdemel, mert az ötödik forduló után még a továbbjutó 2. helyen állt. Sajnos az utolsó két mérkőzését elveszítette. Annak tudatában, hogy csak tavaly június óta sakkozik,ez nagyszerű eredmény.
FERENCZI ATTILA négy pontja szép teljesítmény.
A 10 éves fiúknál ötven induló volt nagyon erős mezőnnyel. GULYÁS DÉNES és BÖSZÖRMÉNYI GERGŐ végig harcban voltak a továbbjutást jelentő első két helyért, de végül fél ponttal lemaradva az első helyezettől a 4. és az 5. helyen végeztek a holtversenyek után. Ugyanitt UDVARI MÁTYÁS és BENEDEK PÉTER 4 pontot szerzett.
MIKUS MÁTÉ a martfűi versenyen lett összetett első helyezett, míg MIKUS MILÉNA korcsoportjában lett veretlenül első.